ELKS TRACK MEET 2014


6th Grade Boys

100 — 1. Kiefer Salimo, SH; 2. Mason Crawford, FC; 3. Kade Bredemeier, FC; 4. Branson Darveau.

50 — 1. Mason Crawford, FC; 2. Kiefer Salimo, SH; 3. Dillon Huettner, FC; 4. Jamie Stice, SH.

Crab Walk — 1. Kyle Black, FC; 2. Jacob Hoy, SH; 3. Jack Findlay, FC.

Softball Throw — 1. Kyle Black, FC; 2. Braden Oliver, FC; 3. Lane Burns, FC; 4. Jamie Stice, SH.

Long Jump — 1. Kiefer Salimo, SH; 2. Kade Bredemeier, FC; 3. Jamie Stice, SH; 4. Kyle Black, FC.

Soccer Kick — 1. Braden Oliver, FC; 2. Jacob Hoy, SH; 3. Lane Burns, FC. 

5th Grade Boys

100 — 1. Del Casteel, SH; 2. Jace Heckenlively, FC; 3. Jayden Kreifels, FC; 4. Stephen Acton, FC.

50 — 1. Brock Hogue, FC; 2. Jayden Kreifels, FC.

Crab Walk — 1. Brock Hogue, FC; 2. Drake Butler, FC.

Softball Throw — 1. Del Casteel, FC; 2. Brenton McQueen, FC; 3. Stephen Acton, FC; 4. Pacer Chapple, FC.

Long Jump — 1. Brock Hogue, FC; 2. Jace Heckenlively, FC; 3. Del Casteel, SH; 4. Will Vitosh, FC.

Soccer Kick — 1. Alex Pelletier, FC.

4th Grade Boys

100 — 1. Jaden Nolte, FC; 2. Carson Bredemeier, FC; 3. Jakob Jordan, SH; 4. Jake Froeschl, SH.

50 — 1. Carson Bredemeier, FC; 2. Jakob Jordan, SH; 3. Jake Froeschl, SH; 4. Jaden Nolte, FC.

Sack Race — 1. Kevin Salimo, SH; 2. Eric Yang, FC; 3. Cameron Schramm, FC.

Crab Walk — 1. Kevin Salimo, SH; 2. Cameron Schramm, FC.

Softball Throw — 1. Jaden Nolte, FC; 2. Zach Keithley, SH; 3. Dalton Helmick, FC.

Soccer Kick — 1. Cameron Schramm, FC; 2. Josh Palm, FC; 3. Nicholas Keithley, SH. 

Long Jump — 1. Carson Bredemeier, FC; 2. Jakob Jordan, SH; 3. Dalton Helmick, FC. 

6th Grade Girls

100 — 1. Lexi Pokorny, SH; 2. Brynna Bruxellas, FC; 3. Paige Stamper, FC.

50 — 1. Lexi Pokorny, SH; 2. Paige Stamper, FC; 3. McKenzie Witt, SH.

Sack Race — 1. Josey Hollens, FC; 2. Maddie Littrel, SH; 3. Mackensie Nelson, SH. 

Crab Walk — 1. Samantha Wissmann, FC; 2. Brynna Bruxellas, FC.

Long Jump — 1. Lexi Pokorny, SH; 2. Paige Stamper, FC; 3. McKenzie Witt, SH; 4. Maggie McNeely, FC.

Soccer Kick — 1. Allyssa Mez, FC; 2. Mackensie Nelson, SH. 

Softball Throw — 1. Maggie McNeely, FC; 2. McKenzie Witt, SH.

5th Grade Girls

100 — 1. Emma Clark, FC; 2. Shaylee Mackey, FC.

Sack Race — 1. Shaylyn Hanlon.

50 — 1. Emma Clark, FC; 2. Courtney Rumbaugh, FC.

Crab Walk — 1. Emma Clark, FC; 2. Danielle Bippes, FC; 3. Jocie Shopteese, FC.

Soccer Kick — 1. Courtney Rumbaugh, FC; 2. Erin Jones, FC. 

Softball Throw — 1. Danielle Bippes, SH; 2. Sara Black, FC; 3. Jocie Shopteese, FC; 4. Thayer Armbruster, FC. 

Long Jump — 1. Danielle Bippes, FC; 2. Sara Black, FC; 3. Courtney Rumbaugh, FC; 4. Erin Snethen, FC. 

4th Grade Girls

100 — 1. Lauren Malone, SH; 2. Emma Littrel; 3. Madison Stamper, FC; 4. Nia Crawford, FC.

50 — 1. Lauren Malone, SH; 2. Madison Stamper, FC; 3. Erison Vonderschmidt, SH; 4. Nia Crawford, FC.

Sack Race — 1. Madison Stamper, FC; 2. Emma Littrel, SH; 3. Emma Frederick, SH. 

Crab Walk — 1. Emma Littrel, SH; 2. Josie Riggs, SH; 3. Taylor Frederick, SH. 

Long Jump — 1. Lauren Malone, SH; 2. Taylor Frederick, SH; 3. Erison Vonderschmidt, SH.

Soccer Kick — 1. Makayla Mason, FC; 2. Rachel Magdanz, SH; 3. Emma Frederick, SH; 4. Courtney McClintock, FC.

Softball Throw — 1. Rachel Magdanz, SH; 2. Taylor Frederick, SH; 3. Chase Nolte, FC; 4. Erison Vonderschmidt, SH. 

Leave a Reply